Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

York nowym członkiem naszej rodziny – jaką wyprawkę powinniśmy kupić?

Yorki to niezwykle kochane i wdzięczne pieski – właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na kupno pupila właśnie tej rasy.
Jednak właściwa pielęgnacja Yorka jest dość wymagająca i kosztowna. Jakie preparaty i akcesoria należy zakupić, gdy w naszym domu zjawił się mały York?

Kucyk i dziewczynka
Author: pxlcookies
Source: http://www.sxc.hu/


Najistotniejszą sprawę stanowi poprawne karmienie naszego futrzaka, musimy zatem nabyć dobrą, pełnowartościową karmę. W przypadku Yorków właściwym wyborem jest karma Bosch Junior. Zawiera ona wszystkie potrzebne mikroelementy i składniki odżywcze, które są korzystne dla pieska i zagwarantują mu prawidłowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dość drobna i odznacza się chrupkością – mały York z powodzeniem poradzi sobie z jej pogryzieniem.


Kolejna istotna sprawa to spacery. Każdy pies przysmaki dla szczeniaka potrzebuje właściwej dawki ruchu – nawet tak malutki jak York. Powinniśmy zatem nabyć smycz dla Yorka i chodzić z naszym futrzakiem na spacery – najchętniej 3 razy w ciągu dnia. Wbrew przekonaniom Yorki mogą być dość silne, pomimo swojej drobnej budowy. Warto zatem zatroszczyć się o to, by smycz dla Yorka była wytworzona z trwałego, odpornego na zerwanie materiału- .


Sierść Yorków potrzebuje specjalnej pielęgnacji – częste kąpiele stają się zatem konieczne. Należy jednak kupić odpowiedni dla Yorka szampon, aby nie podrażnić jego delikatnej skóry.
Równie istotne jest również częste czesanie pupila. Dzięki czesaniu i kąpielom jego sierść zyska połysk i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że zadbany piesek to szczęśliwy piesek!