Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Zatroszcz się o własną posesję, poskrom niesfornego psa

To niezwykle doniosła chwila, kiedy wprowadzamy się do własnego domu. Naszą radość dopełni piękny i posłuszny czworonóg. Mało kto wszakże wie, iż na początku niepozorne szczeniaczki mogą stać się najprawdziwszymi szkodnikami.
zboża
Source: pixabay.com


Dorastający psiak, wiedziony ciekawością, może wychodzić na niebezpieczne a także długie włóczęgi po sąsiednich posesjach. Może także psuć nasze ogrodzenie, warzywnik bądź starannie pielęgnowany ogród. Jeżeli nasz pies jest niegrzeczny a także niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze, dobrze jest poprosić o porady rzetelnego behawiorystę. Powie on nam jak egzekwować posłuszeństwo od psiaka. Praca z behawiorystą często jest wszakże długa. Konieczny wówczas może okazać się godny zaufania pastuch dla psa. To] niewidoczne, elektryczne ogrodzenie. Złożone jest z drutu, elektrycznej obroży a także centrali zasilającej. Za pomocą drutu wyznaczamy pole wybiegu psa. Drut ten możemy zawiesić na ogrodzeniu labo zakopać w ziemi.


cats
Author: Koziro Hasegawa
Source: http://www.flickr.com


pastuch dla psa
Source: www.wagi-elektroniczne.pl


Mechanizm ten działa w nieskomplikowany sposób. Gdy nasz pupil przybliża się do wytyczonego drutem ogrodzenia, emitowany jest dźwięk ostrzegawczy. Jeżeli to nie przynosi skutków, wysyłane są impulsy elektryczne. Dobry pastuch dla psa możemy stosować również wewnątrz posesji, przykładowo może otaczać nasz ogród lub pięknie przystrzyżone klomby a także krzewy.

Interesuje Cię opisywany w tym serwisie temat? Jeżeli tak, to oprócz tego wejdź na ten odnośnik - więcej przeczytasz w treści (https://www.alpaki.pl/hodowla-alpak-wg-alejandry-rubino,2).

Trzeba dopasować typ pastucha do wagi czworonoga, by impulsy elektryczne nie były zbyt bolesne. Trzeba także dopasować zestaw do długości planowanego ogrodzenia.
Dobrze jest nabyć pastucha z uziemieniem, chroniącym przed wyładowaniami atmosferycznymi. Jeżeli nasz pies kocha pluskać się w wodzie, warto nabyć obroże wodoodporne. Pastuch jest doskonałą ochroną naszego psa i naszych roślinek.