W jaki sposób mądrze inwestować swoje środki pieniężne, by pomnażać osobisty majątek?

Doskonałą metodą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Potrzeba jedynie wiedzieć w jakiego typu spółki akcyjne inwestować. Każdy bez wyjątku skuteczny inwestor ma własny sprawdzony sposób wyboru spółek giełdowych do portfela. Dobrze jest poznać przynajmniej część ciekawych porad, by kierując się nimi efektywnie zainwestować pieniężne środki.


giełda
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Dobrze jest z tej przyczyny inwestować w firmę, która zarabia jak też nie ponosi żadnych strat. Gdyż kierunki na akcyjnej giełdzie ekspresowo się nie odwracają. Dobrze jest pozyskiwać akcje takich spółek, które są w stanie zwiększyć własne dochody nawet w momencie krachu. Dobrym na to przykładem są akcje PGE jak również akcje ENERGA. Cena akcji obu spółek wykazywała tendencję wzrostową nawet w czasie kryzysu gospodarczego. Jednakże jest niewiele tego typu giełdowych spółek, które umieją się rozwijać jak również powiększać własne zyski nawet wtedy, kiedy cała gospodarka światowa się boryka z kłopotami.

Należy omijać giełdowe spółki, które wypłacają dywidendę większą od wypracowanych zysków. Dosyć często się zdarza, że zarząd spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprawozdanie-finansowe-jak-zlozyc-je-po-terminie) akcyjnej zwiększa dywidendę wypłacaną, by zachęcić do wzrostu kursu akcji. Czasem się zaciąga nawet kredyt, żeby opłacić taką operację. Obecnie polityka dywidendy w PGE zakłada przeznaczenie na tego typu cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są z tego względu należycie zabezpieczone. W nadzwyczaj ciekawym miejscu jest aktualnie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów ma od wielu dni kurs wzrostowy - sorawdź akcje PGE.


Równie dobrze wyglądają akcje ENERGA - Dobrze jest jeszcze raz podkreślić, że nie warto kupować akcji w trendzie spadkowym w nadziei, że nurt odwróci się. Mały wyjątek od takiej reguły nie da rady pokryć strat z pozostałych licznych pomyłek. Nie warto również
finanse
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
pozyskiwać tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie oznacza, że trzeba je nabyć. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie winien stać się powodem zakupu. Często zdarza się, że tanie akcje potrafią jeszcze bardziej potanieć. A te akcje z wysoką ceną są w stanie wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w spółki akcyjne dobrze jest się wystrzegać firm bardzo zadłużonych. Ponieważ tego typu spółki mogą wpaść w problemy finansowe. Potrzeba również unikać spółek akcyjnych, które często emitują nowe akcje. Czasem firma wypuszcza nowiuteńkie akcje, ażeby zdobyć nowiutkie środki pieniężne niezbędne na rozwój. Z każdą taką operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co oczywiście pociąga za sobą cenę akcji. Inwestowanie na giełdzie akcyjnej wymaga dużego zaangażowania oraz wiedzy.

Dobrze jest więc z uwagą czytać wszystkie opinie jak też śledzić sytuację gospodarczą państwa jak też konkretnej spółki akcyjnej. Wyłącznie tak da się wyraźnie zwiększyć własny majątek.