Dzisiejszy wachlarz produktów dla zwierząt domowych został podzielony również pod względem ras

Hodowcy zwierzaków wszelkiego gatunku mają dzisiaj znacznie uproszczone zadanie. Życie hodowcy nie wymaga już takich nakładów pracy oraz czasu, jak to miało miejsce niewiele lat wstecz. Zarówno opieka nad zwierzętami jak też ich żywienie są o wiele łatwiejsze dzięki ogromnej ilości sklepów zoologicznych, mających tak bogaty asortyment produktów dla hodowców, jaki tylko da się wymyślić.


Pies, Shi-Tzu
Author: JakeCop
Source: http://www.sxc.hu
Zaczynając od pokarmów w najróżniejszej formie przeznaczonych dla poszczególnych gatunków zwierząt, przez legowiska dla psów - szeroki wybór na stronie drapaki dla kotów, klatki dla kanarków i terraria dla gadów oraz całą masę pozostałych ułatwiaczy życia, a na preparatach pielęgnacyjnych kończąc. Cokolwiek jest potrzebne zwierzakowi, lub cokolwiek wymarzy sobie właściciel, da się dostać w którymkolwiek sklepie zoologicznym. Na dodatek, większość produktów została zróżnicowana nie tylko pod względem ilości produktu w opakowaniu oraz gatunku zwierzaka, dla którego jest przeznaczona

Dzisiejszy wachlarz produktów zoologicznych jest zróżnicowany również z uwzględnieniem ras wyróżnionych w obrębie określonego gatunku, a także dedykowany grupom podopiecznych przebywających w dokładnie sprecyzowanych warunkach hodowlanych. legowiska legowiska dla małych psów


koty
Author: valeriy osipov
Source: http://www.flickr.com
Dla przykładu, karmy dla psów nie dzielą się już tylko na te mokre albo suche, lecz można pośród obu rodzajów znaleźć karmy przeznaczone dla zwierząt przebywających stale w domu lub bytujących częściowo w obejściu i częściowo w domu. Niektóre firmy specjalizują się wręcz w produkcji odmian karmy zakładając różnorodne potrzeby zwierząt. Dobrym przykładem takiej dużej specjalizacji jest Versele Laga . Zaczęła ją produkować firma z Belgii działająca na rynku zoologicznym od kilkudziesięciu lat.

Jej oferta zawiera karmy dla psów i mniejszych czworonogów, jak na przykład szynszyle czy chomiki, a także dla ptaków. Dla każdego z gatunków gryzoni przeznaczona jest inna mieszanka, mając w swoim składzie to, czym zwierzak żywi się w swoim naturalnym środowisku.