Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Kiedy powinniśmy stosować obroże antyszczekowe dla psów?

Obroże antyszczekowe mogą okazać się niezwykle przydatne dla każdego właściciela psów. Właściwie nie ma takiego psa, który nie szczeka albo nie warczy. Nie powinniśmy się dziwić takiemu zachowaniu, ponieważ jest to całkowicie odruchowe zachowanie wszystkich psów. W żaden sposób nie ograniczymy tego. Chociaż natury nie możemy zmienić, to jednak można próbować zapanować nad niektórymi odruchami.

mały pies z obrożą
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
Obroża antyszczekowa przydaje się w niezwykle wielu okolicznościach. Idealnym przykładem jest w tej sytuacji wyjazd na wycieczkę, kiedy zabieramy ze sobą naszego pupila. Obecnie coraz więcej ośrodków wypoczynkowych czy hoteli pozwala na obecność także zwierząt domowych. Aczkolwiek musimy mieć na uwadze fakt, że każdy właściciel czworonogów powinien spełnić szereg określonych warunków.

Musimy mieć pewność, że zwierzę jest zdrowe i zaszczepione, a oprócz tego właściciel jest zobligowany do pilnowania go w każdych okolicznościach. To oznacza przede wszystkim, iż pies przysmaki dla yorka nie może w żaden sposób zagrażać innym osobom. W tych okolicznościach bardzo często pojawiają się problemy związane głównie ze szczekaniem. Nie każdy musi tolerować takie zachowania, dlatego też trzeba zadbać o to, aby ograniczyć przypadki, w jakich nasz pies będzie zachowywać się głośno.

Z tej przyczyny obroża antyszczekowa jest u psa coraz częściej stosowana. W związku z tym jeżeli zamierzamy wyjechać z naszym zwierzakiem w miejsce, w którym gromadzi się niezwykle dużo osób albo też konieczne jest zachowanie ciszy, takie dodatki mogą okazać się bardzo przydatne. Dowiedz się więcej: obroża antyszczekowa naSporo ludzi nie akceptuje takich akcesoriów, sądząc, że ich zwierzaki nie potrzebują tego rodzaju gadżetów, ponieważ są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Niestety w niektórych okolicznościach takie myślenie jest błędne. Kaganiec w połączeniu z obrożą antyszczekową jest najlepszym możliwym zabezpieczeniem u wszystkich psów zabieranych w miejsca, w których znajduje się mnóstwo osób. W takich przypadkach nie ma możliwości, aby pies pozwolił sobie na ujadanie czy nawet nieprzyjemne powarkiwanie. Jeżeli będziemy wybierać dodatki dla naszego psa, powinniśmy więc zainwestować w obrożę antyszczekową. W ten sposób wszyscy w otoczeniu naszego pupila będą czuć się komfortowo i bezpiecznie.