W jaki sposób zaadoptować zwierzaka odpowiedniego dla całej rodziny

Nie możesz mieć ani kota, ani psa, ale chcesz bardzo mieć jakieś jakieś zwierzątka? Ze spokojem, droga wolna, ponieważ do wyboru masz rybki, gady i płazy czy gryzonie. Nim jednak coś wybierzesz sprawdź, co trzeba zrobić, by zaspokoić potrzeby tych zwierzątek.


pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Jeśli idzie o rybki to istnieje mnóstwo poradników akwarystycznych. Nawet nie trzeba kupować książki wystarczy wejść na odpowiednie strony w Internecie, na pewno znajdziesz takie, które odwiedza wiele osób i gdzie są bardzo przydatne rady. Podobnie wygląda sprawa z poradnikami o gadach i płazach, o ich hodowli, warunkach i wymaganiach, jakie należy spełnić, aby mieć możliwość w pełni i kompetentnie opiekować się takim zwierzęciem Identycznie sprawa wygląda z poradnikami o gryzoniach (hodowla, wymagania, choroby). Te zwierzęta to znacznie mniejszy problem niż czworonogi, lecz należy być przygotowanym na różne wypadki. To może nie tak ogromny problem, jak – pozostając w terminologii zwierzęcej – dinozaur, lecz żądający solidnego przygotowania.


Ale skąd wiesz, czy taki rodzaj zwierzęcia – rybki, gad, płaz czy gryzoń jest odpowiedni dla Ciebie (przewodnik po świecie dinozaurów)? Jest kilka za i przeciw. Jeśli nie potrzebujesz bliskiego kontaktu ze zwierzęciem wybierz rybki. Jeśli lubisz spoglądać na zwierzęta, to akwarystyka będzie najlepszym wyborem. Zobacz poradniki dot. hodowli gadów. Jeśli wreszcie lubisz kreować swój świat w akwarium będzie mógł stworzyć taki prywatny mikroświat.

chomik
Author: Vilde Lauritzen
Source: http://www.flickr.com
A może potrzebujesz bliższego kontaktu, ale nie aż tak bliska, jak z kotem, czy psem? Wtedy odpowiednim rozwiązaniem będzie gryzoń – chomik albo świnka morska. Zawsze można wziąć do ręki takiego zwierzaczka, pogłaskać go i przytulić. To też bardzo ciekawe stworzonka do obserwowania w swoich codziennych obowiązkach.

Płazy i gady to coś dla miłośników ewolucji, bo przecież te niewielkie zwierzątka mają bardzo długą i ciekawą historię. Warto poobserwować ich ciekawy świat, tak bardzo różniący się od naszego.