Co kupić potomstwu, jeśli uwielbia malować palcami i czy te farby są przyjazne dla skóry?

Małe dzieci bardzo lubią malować. Malowanie najładniej wychodzi im palcami, więc warto kupić dla nich specjalne farby. Tworzenie różnorodnych malunków jest niezwykle ważne dla każdego dziecka, żeby rozwijać się prawidłowo.


Dzisiaj do nabycia mamy różne artykuły plastyczne dla dzieci.


Produkcja szkła
Author: Emily Mathews
Source: http://www.flickr.com


Mogą to być różne plakatówki, kredki czy też pisaki. Także do tego typu towarów można zaliczyć modelinę czy też wycinanki. Można by dziś kupić farby plakatowe o wysokiej zawartości barwnika. Można je rozcieńczać przy pomocy wody. Niezwykle łatwo się rozprowadzają po malowanej kartce oraz znakomicie ją pokrywają. Wszystkie kolory są niezwykle intensywne oraz żywe. Można je używać na papierze czy szkle i na glinie. Można by tworzyć nimi dekoracje oraz nakładać w wielu warstwach. Co ważne, farby są zmywalne z większości tkanin i żadna matka nie musi obawiać się, że nie odpierze ubrudzonej bluzki. Aby utrwalić odcień, można by pomalowaną powierzchnię po zaschnięciu pokryć bezbarwnym lakierem. Butelki z farbami są dosyć spore i każdy kolor jest umieszczony w plastikowym, poręcznym koszyku. Farby polecane są szczególnie szkołom. Można by je dać dzieciom, które ukończyły 3 lata.


samolot
Author: Szmalback.pl
Source: Szmalback.pl
Do nabycia dziś posiadamy również farby do malowania palcami. W walizce plastikowej są 4 kolory farb, wałek gąbkowy, pędzel i mata z plastiku. Bardzo ważne jest to, że farby nie wymagają rozcieńczania z wodą i nadają się do kontaktu ze skórą. Niezwykle prosto je rozprowadzić na wielu powierzchniach i zostawiają jaskrawe oraz trwałe kolory. Nawet nałożenie wielu warstw nie zaszkodzi w wyschnięciu farb bez żadnego pęknięcia.


Farby są przeznaczone nie tylko do nakładania palcami, lecz też gąbką lub pędzelkiem. Gdy dzieciaki chciałyby wykonać odbitki nóg lub rąk, mogłyby wykorzystać właśnie te farby.