Miejsce dla twojego czworonoga – sprawdź, w jaki sposób zakupić dobre legowisko

Posiadanie psa jest związane z pewnymi obowiązkami. Nie tylko trzeba z nim wychodzić na spacer, dawać mu jeść, ale także zapewnić stosowne miejsce do spania i odpoczynku, tak, by nasz pupilek nie poszukał sobie lepszego miejsca i nie wybrał np. kanapy w salonie. Jak zatem zakupić idealne legowisko? Jedną z najważniejszych spraw jest zadecydowanie o odpowiednim rodzaju wypełnienia. Do wyboru są waty przemysłowe, gąbki, pianki poliuretanowe, granulaty i kulki z silikonu, a także bogaty wybór tworzyw naturalnych, m.in. trawę morską. Jakie tworzywo będzie najlepsze dla naszego przyjaciela?


pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy się kierować porównywalnymi regułami, których trzymamy się zakupując łóżko dla siebie. Posłanie nie może być za miękkie, ani również za twarde. Ważne jest stosowne oparcie dla kręgosłupa, tak, by nie obciążać stawów, z jakimi zwierzaki też mogą mieć trudności. Najlepsza grubość legowiska to około 10 centymetrów, w innym wypadku pies będzie czuć podłogę i nie będzie mu wygodnie. Oprócz tego ważny jest sam kształt legowiska (przeczytaj wskazówki: jak dobrać legowisko (jak dobrać legowisko)). To, na jakie się zdecydujemy, jest uzależnione w głównej mierze od miejsca, jakie mamy w domu. Najczęściej wybierane są prostokątne kanapy z tzw. oponką naokoło, na której zwierze może położyć głowę. Małe pieski z kolei lubią budki, w jakich mogą się schować. Właściciele często podróżujący powinni zdecydować się na materac, który będą mogli ze sobą wszędzie zabrać. Jest wygodny także dla dużych psów. jozefinka.pl (jozefinka.pl)


pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Warto jest zakupić ten z warstwą antypoślizgową, aby nie suwał się po podłodze. Co jeszcze powinno cechować odpowiednie legowisko dla psa? Wymiary są kwestią, na jaką bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę, inaczej czworonożnemu przyjacielowi nie będzie komfortowo. Legowisko musi być choćby 20 centymetrów dłuższe od psa, tak, by miał swobodę ruchów. Co, jeśli dopiero przygarnęliśmy albo kupiliśmy szczeniaczka? Nie można dobierać posłania na zaś, dlaczego? Z tego powodu, że w za dużej przestrzeni nie będzie się on czuć bezpiecznie i – co najważniejsze – szczęśliwie.Zakupując naszemu pupilkowi odpowiednie legowisko nie tylko zagwarantujemy mu wygodne miejsce do spania, lecz również przyczynimy się do tego, iż będzie miał własny kąt, w jakim za każdym razem będzie mógł się położyć. Polecamy tą stronę: