Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Podatek w umowie o dzieło, sprzedaż wysyłkowa i potrącenie vat od paliwa - użyteczne informacje

Umowa o dzieło nie podlega oskładkowaniu, nie powinno się więc odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne czy społeczne. Chociaż konieczne jest odprowadzanie od tego typu umowy podatku.


Profit, zdobywany na umowie o dzieło, opodatkowany jest na zasadach ogólnych, czyli wiąże podatek od ludzi fizycznych. Jeśli obowiązuje nas umowa o dzieło podatek zawsze winien być odprowadzany, jednakże jego wysokość jest zależna od przeróżnych czynników, w szczególności od wielkości wynagrodzenia oraz od konfiguracji stron. Wypada szczegółowo zorientować się, jaki podatek wypada odprowadzić od zawartej umowy o dzieło, by potem móc należycie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Sprawdź więcej o podatek przy umowie o dzieło.

Sprzedaż wysyłkowa cieszy się teraz sporą popularnością. Najczęściej odbywa się ona za pomocą Netu. Mnogość osób ochoczo korzysta z ofert sklepów internetowych, bowiem zakupy w Internecie są proste, prędkie oraz niezwykle komfortowe.

Jeśli omawiana kwestia Cię ciekawi, to możesz uzyskać pokrewne informacje na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www wirtualne biuro do wynajęcia wrocław.Obliczenia rachunkowe
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
Rzecz jasna przedsiębiorcy muszą poprawnie rozliczyć przychody odbierane ze sprzedaży wysyłkowej, muszą również w stosownym terminie wystawiać faktury. Zgodnie z obecnymi przepisami podatkowymi, biznesmen ma czas na wystawienie faktury do 15go dnia miesiąca (po którym zaszła sprzedaż produktów bądź świadczenie usług). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź stronę cenabiznesu.pl/-przy-sprzedazy-wysylkowej-za-granice-wystaw-fakture.

Wóz jest nieodzowny zarówno w celach osobistych, jak także w celach służbowych. Nierzadko używa się swojego wozu zarówno do celów prywatnych, jak także firmowych. Od lipca 2015 roku przypuszczalne jest odliczenie vat od paliwa. Jeżeli używamy samochodu tylko do celów służbowych, przypada nam odliczenie w wielkości 100%.

Czy zainteresował Cię artykuł? Tak? To śpieszymy z newsem, że przygotowaliśmy dla Ciebie darmowe wejście (https://biuro-protax.pl/artykuly/split-payment-co-to-jest/) do kolejnych postów pod tym linkiem.

Jeśli natomiast używamy samochodu oraz do celów służbowych oraz do osobistych, wówczas możemy odliczyć 50% naliczonego VAT. Przed 1 lipca 2015 nie istniała możność odliczenia VAT, bez względu na to, jak był używany samochód. Więcej zajdziesz pod linkiem cenabiznesu.pl. Teraz zdołamy to uczynić bez żadnego kłopotu.