Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Każdy podatnik powinien wiedzieć, że do kwietnia każdego roku ma czas, by dostarczyć roczne rozliczenie podatku dochodowego , czyli rozliczenie PIT.
płacenie podatków
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Wiele ludzi zwleka ze sporządzeniem deklaracji o wielkości przychodów do ostatniej chwili. Nie jest to dobre rozwiązanie, bowiem istnieje ryzyko, iż nie zdążymy rozliczyć się w terminie. Na dodatek im wcześniej oddamy stosowne formularze do urzędu skarbowego, tym prędzej zostanie naliczony zwrot podatku. W wypadku jeżeli nie korzystamy z usług biura rachunkowego, zaś boimy się popełnienia omyłek w wypełnianych dokumentach, musimy pomyśleć o skorzystaniu z oprogramowania komputerowego do rozliczania podatków - czytaj o pit.Mylić się jest rzeczą ludzką, lecz popełnianie błędów w deklaracjach fiskalnych może mieć dla nas niepomyślne następstwa. Urzędowe formularze niezwykle często zawierają mnóstwo rubryczek, jakie nie są wystarczająco opisane, aby je wypełnić bez większych problemów.
obliczanie podatku
Source: pixabay.com
Naturalnie możesz korzystać ze wzorów. Jednak na pewno łatwiej jest wykonać rozrachunek PIT 37 z pomocą programu komputerowego lub specjalnej platformy internetowej.

Za pomocą oprogramowania powstanie elektroniczny blankiet – niczego nie będziemy musieli wypełniać ręcznie. Dodatkowo skończony plik możesz zaraz wysłać drogą elektroniczną do urzędu skarbowego – oświadczeń nie trzeba odnosić samodzielnie do urzędu, dzięki czemu nie będziemy sterczeć w kolejce jak też denerwować się, iż tracimy cały dzień na przekazanie urzędnikowi jednego poświadczenia. Miej na uwadze, że bez względu na to, w jaki sposób wypełniasz deklarację roczną, masz możność oddania 1 procent na OPP - Opodatkowanie liniowe, wg stawki podatku 19%.