Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Największe spółki , które obecne są na działającej w Polsce giełdzie - zapoznaj się najlepsze informacje

Giełda papierów wartościowych jest bez wątpienia czymś, co od lat wzbudza naprawdę bardzo duże emocje. Jest bardzo wiele osób, które decydują się na granie właśnie na giełdzie. Jest to nieraz bardzo duże ryzyko, ale również ogromna szansa na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Na działającej na polskim rynku giełdzie papierów wartościowych notowanych jest wiele spółek. Do tych największych bez wątpienia zalicza się PGNIG oraz JSW.


PGNIG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to bardzo duża spółka, która na terenie naszego kraju trudni się wydobywaniem nie tylko gazu, ale również węgla. Akcje PGNIG osiągają nadzwyczaj dobre notowania. To właśnie z tego powodu akcje PGNIG cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób inwestujących na giełdzie.

Zainteresował Cię ten tekst?! To przejdź do strony (https://www.kancelaria-mackowiak.pl/), aby zapoznać się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to spółka, której historia rozpoczęła się w roku 1976. To właśnie w tym roku do życia powołano Zjednoczone Górnictwo Naftowe i Gazownicze. Już jednak 1 września 1982 roku przekształcono je w Przedsiębiorstwo Państwowe PGNIG.

notowania na giełdzie
Author: Stéfan
Source: flickr.com
Charakteryzowało się ono wielozakładową strukturą. W roku 1996 zakład ten zdecydowano się przekształcić po raz kolejny – tym razem nadano mu właśnie charakter spółki akcyjnej. Spółka tworzona jest wówczas przez sześć zakładów gazowniczych stojących na czele wydzielonych okręgów.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące informacje na frapujący Cię dział. Przejdź do kolejnego wpisu oraz czytaj wpis auto pomoc opole.

Swoje siedziby posiadają one w największych w Polsce miastach, między innymi w Gdańsku, Tarnowie oraz Poznaniu. Następne lata przyniosły następne zmiany w budowie spółki. Na giełdzie papierów wartościowych PGNIG zadebiutowało w roku 2005. Od tamtego czasu akcje PGNIG cieszą się wielkim zainteresowaniem osób inwestujących na giełdzie - najnowsze informacje. Ciekawym jest fakt, że spółka zaliczyła naprawdę udany wstęp na giełdzie. Zaliczyła bowiem naprawdę wysoki wzrost notowania już pierwszego dnia obecności. Znaczenie PGNIG dla Polaków jest naprawdę bardzo duże. To bowiem właśnie ta spółka akcyjna gwarantuje nam dostarczenie gazu do domów. Nawet jeśli nie ogrzewamy domu z wykorzystaniem pieca gazowego, to właśnie gazu do pracy potrzebuje znaczna część znajdujących się w kuchniach kuchenek.


Równie ważną spółką notowaną na polskiej giełdzie jest JSW, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa. Akcje JSW również cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Akcje JSW są częścią tak zwanego indeksu WIG20 - JSW w Comparic. W lipcu 2012 roku akcje JSW weszły w skład także Respect Index, co doskonale obrazuje jak wielką rolę odgrywają i jak duże znaczenie jest im przypisywane. Jastrzębska Spółka Węglowa jest teraz w Polsce najbardziej znaczącym producentem węgla koksowego, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Obszar, z którego Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywa węgiel położony jest na terenie Górnego Śląska, a więc w tym regionie naszego kraju, który doskonale znany jest z górnictwa. JSW zajmuje się głównie wydobywaniem, a potem sprzedażą węgla kamiennego. Przeznaczony jest on głównie do zaspokojenia potrzeb energetycznych Polaków.