Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Jakie rezultaty nas czekają jeśli nie przekażemy deklaracji VAT-7?

Każdemu z nas pewnie nie raz zdarzyło się o czymś zapomnieć. Co jednak gdy zapomnimy o przedłożeniu tak ważnej deklaracji VAT-7 (14)? Dla powtórzenia - wysłanie deklaracji VAT-7 wiąże się także z wniesieniem opłaty z tytułu VAT-7 a więc z podatkiem należnym na rzecz Skarbu Państwa. Niewłaściwe dostarczenie deklaracji oraz niezapłacenie podatku związane jest z poważnymi konsekwencjami podatkowymi.


Każdy podatnik
vat
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
przymuszony jest do terminowego uiszczania podatku i przekazywania deklaracji - zawsze do 25 dnia miesiąca - w zależności od ustaleń deklaracje można składać miesięcznie czy też kwartalnie. Opóźnione dostarczenie deklaracji VAT-7 powodować może odpowiedzialność karną skarbową, która co do zasady będzie wiązała się z wlepieniem kilkusetzłotowej kary grzywny. W sytuacji podatnika, który w ogóle nie dostarczył deklaracji przed rozpoczęciem postępowania w tym zakresie, sankcja może stać się znacznie bardziej uciążliwa, przy czym wysokość i forma kary jest uzależniony od tego, jakiej wysokości jest kwota narażonego na nadszarpnięcie podatku. Odpowiedzialność karna skarbowa dotyczy jednak tylko podatnika, który czynem naraża należność publicznoprawną na pomniejszenie. Oznacza to faktem że podatnik, który nie dostarczy zerowej deklaracji VAT-7 nie powinien z tego tytułu ponieść odpowiedzialności karnej. Niezależnie od sankcji za opóźnienie w dostarczeniu deklaracji VAT-7, podatnik powinien liczyć się z negatywnymi skutkami przeterminowanej płatności podatku VAT. Bardzo pomocna strona, warto zajrzeć - wFirma.
liczenie podatków
Source: pixabay.com
Gdy zobowiązanie podatkowe nie zostanie uiszczone w ustawowym terminie, przekształca się automatycznie w zaległość podatkową, której opłata wymaga dodatkowo uregulowania odsetek podatkowych za zwłokę i kary grzywny.


Odsetki od podatku za zwłokę i opłaty prolongacyjnej nie nalicza się jednak, jeżeli ich wartość nie przewyższa kwoty 8,80 zł. Pod tym adresem uzyskasz więcej informacji: odsetki od podatku. Poza powyższymi konsekwencjami w grę wchodzić może również odpowiedzialność karna skarbowa z tytułu opóźnionej zapłaty podatku. Ten rodzaj odpowiedzialności dotyczy podatnika, który stale nie reguluje zobowiązań podatkowych. Jeśli potrzebujesz wyliczyć wysokość nałożonych odsetek to możesz skorzystanie z pomocy internetowego narzędzia jakim jest kalkulator odsetek podatkowych. Dodatkowe źródło - kalkulator (zobacz koszty pracodawcy kalkulator) odsetek podatkowych. Dzięki niemu obliczenie jest bardzo szybkie. Aby nikogo nie czekała taka nieprzyjemna sytuacja z urzędem skarbowym. Respektujcie terminów.