Zainteresowania jako metoda na nudę w życiu a także zawieranie nowych ciekawszych znajomości.

Hobby powoduje, że stajesz się bardziej interesującą personą i sprawia, że masz możliwość rozmawiać z drugą osobą o czymś naprawdę fascynującym. Może także dopomóc w uniknięciu znudzenia i często powoduje okazję do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach. Uczenie się czegoś nowego bywa rewelacyjnym wyjściem na utrzymywanie aktywności naszego mózgu i rozwijanie go, poprzez zdobywanie informacji o czymś, co nas ciekawi.
zajęcia taneczne w studio
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com
Dzięki hobby staniemy się bardziej ciekawszą personą, niż ktoś, kto całe dnie siedzi przed komputerem, tv albo na marnowaniu swojego czasu na niezdrowe zajęcia. W polskim społeczeństwie panują dwa bardzo ograniczające nas przekonania. Podstawowe to to, że pasję możemy odnaleźć tylko spontanicznie. Oznacza to, że istotnie nie możemy jej znaleźć, ale że ona sama znajduje Ciebie, przypadkiem. To totalna nieprawda. Trzeba zacząć działanie, dzięki jakiemu sam znajdziesz swą pasję, kto wie, być może będą to zdolności jubilerskie - . Druga rzecz to właściwiebardziej zasada aniżeli przekonanie. Chodzi o to, iż rzadko kiedy zmienia się pracę. Nawet jeżeli osoby czują się w niej niezwykle źle, nie wymieniają jej, bo się po prostu boją. Bezpieczeństwo bywa dla nich potrzebniejsze od szczęścia. Co jest jednak bezpiecznego w robieniu przez całe swe życie zadań, których się nienawidzi? Nerwy i złe emocje temu towarzyszące z pewnością nie dadzą pracującemu bezpieczeństwa, choćby w aspekcie zdrowia.Dziewczyna czytająca książkę
Author: Fabio Téllez
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też należy znaleźć coś, co będzie pasjonowało i może pracowało na życie. To bywa możliwe! Warto poświęcić energię i czas na szukanie swego hobby. Czyniąc to, co akceptujesz przez resztę swego żywota co dzień rano będziesz sobie myślał: „wspaniale, dzisiaj kolejny wyjątkowy dzień w mojej wspaniałej pracy, już nie mogę się doczekać!”. Co więcej, posiadając takową pracę, włożysz w nią tysiąckrotnie więcej chęci, energii i pomysłowości, co z pewnością da większe ilości pieniędzy. Nawet jeśli nie potrafimy sprecyzować naszych pasji, nie powinniśmy się zamartwiać bo na pewno istnieje bowiem coś, co bardzo lubimy wykonywać. JJeżeli robienie określonej czynności, takiej jak gotowanie, sprawia nam radość, pomyślmy, czy nie jest to naszą pasją. Pasją mogą też być zwierzęta - na przykład koty. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta to nie zabawki i należy o nie dbać, karmić, czyścić kuwetę - żwirki i piaski dla kotów, bawić się z nimi!