Jak dobrać ubrania myśliwskie, żeby leśne rajdy były udane?

Dobrej klasy ubrania myśliwskie w odcieniach leśnych to główny wyznacznik ubioru łowcy zwierząt oraz tych którzy pracują w lasach. To dla tych ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z kurtkami, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami mające przeznaczenie leśne. Ludzie lasu: zwykle leśnicy, (straż leśna), a głównie myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której nigdy nie da się zupełnie zrozumieć.

Author: Sheila Hudson
Source: http://www.flickr.com
Człowiek jest w lesie ogniwem dopasowującym się do otoczenia, nigdy nie na odwrót. Obserwujemy to w ubraniach i wyposażeniu, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Odcienie kurtek, płaszczy, dresów i wszystkich gadżetów to przede wszystkim mozaika i paleta leśnej zieleni.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej zajęcie weekendowe, które oznacza pewną dozę ryzyka. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną wielkości dzika czy wilka nigdy (kliknij aby zobaczyć więcej kliknij) nie jest przesądzone. Strzelec nigdy nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierząt, nawet mając skuteczne wabiki, niezawodzący sprzęt i maskujące ubrania - .Nie da się przewidzieć jak zachowa się tropione zwierzę, co sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, potocznie mówiąc, mieć oczy szeroko otwarte. Dlatego też całość wyposażenia odgrywa u myśliwych decydującą rolę. Sięga to nawet bielizny, zwykle termo aktywnej, która jest projektowana w kolorach leśnej zieleni. Kurtki myśliwskie muszą być głównie ciepłe i dopasowane do proporcji myśliwych.
Za najdroższe okazy przeznaczone do noszenia właśnie myśliwym chętni zapłacą nawet do dwóch tysięcy złotych. Cienkie kurtki z polaru kupi się już od stu złotych, a w wersji pikowanej, z możliwością odpięcia rękawów (zalety kamizelki przydadzą się na cieplejsze dni lata) w sklepie poproszą o kilkaset złotych.

Bez znaczenia czy jesteśmy amatorskimi myśliwymi, czy naszą pracą jest służba leśna - ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie dobrej jakości, w barwach maskujących, które dopasowują ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także komfort przy długich rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie częścią natury, nigdy kierownikiem i tego warto się trzymać.