Własna hodowla rybek

Akwaria dla rybek lub terraria koniecznie trzeba wybierać odpowiednio do wielkości naszej rybiej gromadki. Początkującym akwaryści wskazują niewielkie klasyczne akwaria ze wzmacnianymi bokami.
terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy pójść na łatwiznę możemy z marszu odwiedzić sklep terrarystyczny, gdzie kupimy to, czego potrzeba – począwszy od piasku i kamyków, a na odpowiednich odżywkach dla roślin kończąc. Jeśli jednak wolimy komplikować sobie każdą sytuację możemy zdecydować się na samodzielne przygotowanie wystroju terrarium. Można wyjechać poza nad wodę, by wybrać ciekawe kamyczki – granity, piaskowce i inne, wzbogacające wnętrze naszego terrarium - .

Światło w terrariumSzykując akwarium do wlania wody i zadomowienia się rybek, dobrze jest, by przemyśleć, które gatunki mamy posiadać. Trzeba wybrać je tak, by temperatura wody, w której mają funkcjonować była właściwa dla wszystkich. Lampy grzewcze ze sklepu to proste narzędzia, trzymające ciepło wody. Zapamiętajmy, że lampa pod pokrywą – zależnie od użytych żarówek – również może podwyższyć temperaturę. Dużo więcej tego typu artykułów: link do bloga

Czysta woda

By stworzyć rybkom właściwe warunki, należy zadbać o filtrację wody. Filtry do akwarium łatwo zdobyć na licznych aukcjach internetowych i sklepach dla akwarystów w Internecie - . Wybór narzędzia uzależniony jest od pojemności akwarium. Nieduże filtry wewnętrzne bardzo dobrze pasują do małych akwariów, a filtry zewnętrzne bez problemu sprawdzają się w w tych spektakularnych zbiornikach.