Z jakiego powodu należy karmić swoje zwierzęta dobrymi karmami, zalety produktów firmy Purina.

Wiele osób mając w domu kota lub psa będzie go karmić tym, co zostanie po obiedzie i innych posiłkach. Lecz nie jest to dobre rozwiązanie i po dłuższym czasie spowodować może problemy ze zdrowiem naszego zwierzaka.


purina one
Author: Federation European Cyclists'
Source: http://www.flickr.com


Typowe posiłki mogą zawierać dużo różnych przypraw, pojawiają się także barwniki i konserwanty, co niestety nie jest pożądane dla czworonożnych przyjaciół. Dlatego też jeśli będzie się chciało mieć w domu prawdziwe zwierzęta, a nie ich futrzane repliki, to koniecznie trzeba zadbać o ich odpowiednie żywienie. Najlepsze będą tutaj specjalistyczne karmy, a jednym z najlepszych ich producentów jest Purina. Ma ona w ofercie produktowe linie dla zwierząt w każdym wieku, dla przykładu psiaki zajadają się niesamowicie karmami z serii pro plan purina -
Karmy dla psów i kotów mają wiele zalet, dlatego też są zdecydowanie bardziej polecane zamiast domowego żywienia. Po pierwsze posiadają one odpowiednio zbilansowane składniki, wybrane nie tylko pod kątem konkretnego gatunku, ale także wieku. Na przykład seria purina cat chow jest dostępna w wersji dla rosnących, młodych kotów, zwierząt dorosłych oraz seniorów. Każdy z rodzajów karmy jest dostosowany ze względu na konkretne potrzeby zwierząt, z uwzględnieniem minerałów, witamin i zapotrzebowania energetycznego.


Dane serie tego producenta różnią się trochę od siebie, choć każda będzie trzymać odpowiednie normy jakości. Na przykład purina one (w opiniach o replikach) ma w swoim składzie formułę Actilea, która znacznie wspomaga odpornościowy układ naszych pupili.