Sklepy zoologiczne

Sklep zoologiczny to miejsce, gdzie można kupić wszelkiego rodzaju akcesoria dla zwierząt. Będą tam więc pokarmy dla psów, kotów i innych zwierząt, terraria, legowiska, smycze i inne. Oprócz tego w większości sklepów tego typu dostępne są także żywe zwierzęta.
W takim sklepie można uzyskać fachową poradę dotyczącą trzymania w domu zwierzęcia, a także jego żywienia i pielęgnacji. Sklepy zoologiczne bardzo często mają w swym asortymencie także akcesoria dla wędkarzy. Alternatywą dla sklepu tradycyjnego obecnie staje się sklep zoologiczny internetowy, którego niezaprzeczalną zaletą jest wygoda w korzystaniu.Karmy i produkty dla psów
Karma sucha dla kotów Acana
Source: www.zwierzakowo.pl
Różnego rodzaju akcesoria służące do pielęgnacji psów stanowią w większości przypadków większą część asortymentu sklepów zoologicznych. Psy są bowiem ciągle najczęściej hodowanym zwierzęciem domowym. Karmy dla psów występują w sporej liczbie typów. Sucha karma dla psów to towar niezwykle chętnie kupowany przez posiadaczy psów (przeczytaj więcej o preparaty na pchły dla psa-> https://superzoomarket.com/preparaty-do-zabijania-pasozytow-zewnetrznych) oraz hodowców. W połączeniu z karmą w puszce stanowi zbilansowaną dietę dla psów, odpowiednio do wieku. Trzeba pamiętać, by przy podawaniu suchej karmy zapewniać stały dostęp do czystej wody do picia. Istnieje dużo przedsiębiorstw zajmujących się produkcją karm. Na przykład w przypadku firmy Purina karmy dla psów są najczęściej nabywanym produktemtowarem. Są dostępne w różnych rodzajach i smakach, dostosowane są do wieku zwierzęcia, a czasami również do wielkości i rasy. Kolejnym często wybieranym wyrobem są karmy suche dla psów - zobacz więcej - Acana. Firma ta zajmuje się sprowadzaniem i sprzedażą karm zagranicznych.

Inne wyroby
Oprócz produktów takich jak bardzo popularne karmy dla psów Pronature, w sklepach zoologicznych znaleźć można wiele innych wyrobów. Będą to zabawki dla kotów, transportery dostosowane do rozmiarów i potrzeb różnych zwierząt (-> zobacz szczegóły o zabawkach dla kotów), klatki dla ptaków i gryzoni. Chętnie kupowany jest także żwirek dla kotów. Podobnie jak karma, występuje w przeróżnych odmianach. Aktualnie niezwykle popularne są rodzaje żwirku syntetycznego, które po zużyciu można wyrzucać do toalety, gdyż są rozpuszczalne w wodzie. Trzeba zwracać uwagę na to, by dostosować żwirek do potrzeb kota, uważnie sprawdzając jego zachowania. Poza żworkami oferowane są róznież kuwety, które mogą być w wersji zakrytej lub otwartej.