Jeżeli chcemy nauczyć psa nowych nawyków, to dobrze będzie zakupić specjalistyczne gadżety

Jeśli chcemy, żeby nasz zwierzak zachowywał się poprawnie, to doskonałym pomysłem może być wykorzystanie specjalistycznych urządzeń, które ułatwią nam tresowanie.


Nie należy się również martwić, iż zrobimy psiakowi krzywdę, gdyż są to gadżety bezpiecznie.


W wypadku gdy mamy posesję oraz nie chcemy, aby zwierzak biegał na przykład po ogródku, to możemy zastosować specjalny pastuch dla psa. To urządzenie złożone jest z małego nadajnika, który można położyć w bezpiecznym miejscu, przewodów otaczających zakazaną strefę oraz obroży - http://sport-dog.pl/pl/c/Niewidzialne-ogrodzenie-dla-psa-DOGtrace/40. Jeżeli psiak wbiegnie na teren, gdzie nie powinien być, nadajnik prześle ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, w przypadku kiedy psiak nie usłucha, to włączy się króciutki impuls elektrostatyczny. Pastuch dla psa to bezpieczna oraz efektywna metoda, żeby nauczyć naszego zwierzaka, gdzie nie wolno mu przebywać.


pastuch dla psa
Author: Eden, Janine and Jim
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy np. samodzielnie tresować zwierzaka, to świetnym pomysłem mogą być obroże treningowe. Są to specjalistyczne urządzenia, które przesyłają krótki impuls elektryczny, kiedy psiak nie wykonuje naszych poleceń - obroże treningowe. Oczywiście jest to dla psa bezbolesne. Istotne jest, iż wysyłamy zwierzęciu wiadomość, że to nie my go karcimy, a urządzenie. Bez wątpienia bardzo uprości to tresurę i spowoduje, iż pies bardzo prędko nauczy się odpowiednich komend. Jeśli chodzi o zasięg obroży, to wszystko zależy od jej typu.


Na rynku dostępne są obroże treningowe, którymi można sterować aż z 2000 metrów. Większość z nich jest wodoszczelna, a niektóre posiadają specjalną opcję antyszczekową.