z jakiej przyczyny labradory są tak wspaniałymi psami?

Odgłos strzału a następnie odrywającego się niespodziewanie do lotu myszołowa przyciągnął naszą uwagę. Popatrzyliśmy bystrym wzrokiem na gałęzie pobliskich drzewek. Nie na długi czas wszakże, ponieważ za nami dał się dosłyszeć następny dźwięk.


szkło
Author: winniepix
Source: http://www.flickr.com
Odgłos złamywanych gałązek i bezgłośny ryk trafionego przed chwilą jelenia.


Nasz psiak zdawał się tylko na to oczekiwać. Nie oglądając się za nikim pomknął szybko w stronę będących nieopodal drzew. A trzeba oznajmić, iż jest to wspaniały psiak, jaki aportowanie ma we krwi. I w nazwie swojej rasy. Doskonale stosuje swoje zdolności jako psiak myśliwski. Kupiliśmy go jakiś czas temu w punkcie, które promuje się pod nazwą hodowla labradorów. Uradowaliśmy się, gdyż długi czas poszukiwaliśmy psa idealnego. Takiego jak taki. Pies odmiany hodowla (alpakoterapia Bujenka) labrador retriever wspaniale sprawuje się też jako psiak ratowniczy, jako przewodnik dla ludzi niewidomych czy jako poszukujący zakazanych używek psiak pracujący w policji. Psiaki wywodzące się z rasy hodowla labradorów są niezwykle przyjazne osobie, lecz umieją także obronić osobę ludzką wtedy, kiedy należy. Oraz ponadto jego prezencja. Przynosi na myśl nieco mniejszego niedźwiadka arktycznego. Na pewno nie jeden nazywa się się tak samo jak nasz Misiek. Dowolna hodowla labradorów powinna przeprowadzać także przeszkolenia tego typu, jak odbył w przeszłości nasz Misiek - hodowla labradorów (Perfect Breed).


Był to specjalny kurs pod nazwą socjalizacja szczeniąt. Wszystko, czego się wtenczas nauczył, dzisiaj niesie niezwykłe wyniki. Zapoznawanie ludzi spoza grupy z jednoczesnym kojarzeniem ich z pozytywnymi uczuciami. Taka socjalizacja szczeniąt to również spacerowanie do ludzi albo zapraszanie ich do siebie. żywienie i głaskanie psa przez innych ludzi, wszakże wyłącznie jako bonus za przeprowadzenie jakiegoś nakazu, np. "siad" albo "podaj łapę". Poznawanie innych psiaków oraz uczenie się ich mowy - .


Odwiedzanie jak najobszerniejszej ilości obcych pomieszczeń. Na niniejszym właśnie polegała tego typu socjalizacja szczeniąt. Wszakże to nie wszystko. W jej zakres zaliczało się poza tym uczenie psiaka, że hałasy nie są złe oraz np. zapoznawanie różnorodnych innych przedmiotów.