Sprawdź, które rzeczy nabyć nim przygarniesz kota

Chcesz posiadać kota? Bądź gotowy na „niezłą jazdę”. Mowa tu oczywiście o wszelkich aspektach posiadania tego słodkiego diabełka. Kot to nie pies, taka jest podstawowa zasada. Nie wytrenujesz go jak psa, choć ułożyć sobie z nim życie dasz radę, nie będzie zobowiązany, jak pies, chociaż oznak przywiązania zapewne doświadczysz. Kot nie będzie tak naprawdę potulny jak pies, choć to zależy, na jakiego kota trafimy.
Przede wszystkim, każdy kot jest wyjątkowy, każdy odznacza się swoją osobowością i indywidualnością. Nie słyszałem jeszcze, by były na świecie dwa takie same koty (to tak jak ludzie, też każdy na po swojemu jest niepowtarzalny). Jeden kot będzie bardziej
zwierzę
ugłaskany, będzie lubił głaskanie i sen w twoich nogach, drugi będzie cię gryzł, gdy tylko będziesz brał go na ręce, będzie ciebie unikał, a czasami nawet zapoluje na ciebie. Pamiętaj: na jakiego zwierzaka trafisz powinieneś go zaakceptować po całości, gdyż wcześniej to ty się zmienisz, niż kot odmieni swoją nieokiełznaną naturę- sporo więcej zobaczysz na tej stronie.Kot jednakże to mniej zobowiązań niż pies. Najważniejsza różnica: z psem musimy wychodzić kilka razy na dzień, a kot to normalka – kuweta dla kota ) i kłopot z głowy. Nawet, gdy na zewnątrz wichura, śnieżyca lub trzaskający mróz – nie musimy wychylać tam nosa. Nie zapominaj jednak, by ją systematycznie opróżniać, gdyż każdy kot (polecamy) to (w mniejszym lub większym stopniu) czyścioch i jeśli stwierdzi, iż w kuwecie jest już za brudno, nie omieszka wtedy zrobić swoich potrzeb w innym miejscu. Właściwie, posiadanie kota to nie jest drogi interes, nie musisz często odwiedzać sklepu zoologicznego czy lecznicy weterynaryjnej- na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc.


Wiadomo, że poza kuwetą trzeba się zaopatrzyć w inne niezbędne rzeczy: transporter dla kota (link do sklepu zoologicznego) (nawet jak nie podróżujesz to jest niezbędny, na przykład, wizyta w klinice weterynaryjnej), pokarm, witaminy i zabawki. Co 3 miesiące
koty
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
musisz odwiedzić lecznicę weterynaryjną, by kupić tabletkę na odrobaczenie, a raz do roku wymagane jest szczepienie. To w zasadzie niezbędne minimum, które wystarcza, żebymieć zadowolonego kota.

Miej na uwadze również też, iż jeśli adoptujesz kocura, który nie jest wykastrowany możesz mieć kłopot, bo tego typu kot będzie znaczyć teren moczem, a woń kociego moczu nie jest zbyt miły. Niektórzy się tym nie przejmują, a po pewnym czasie przyzwyczajają się do tej swoistej woni. Ja jednak radziłbym ci, żebyś pomyślał o tym zabiegu.