Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób porządnie pielęgnować mruczka

Świat bez mruczków musiałby być smutny. Dużo ludzi nie umie żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie respektuje komend, jest zupełnie niezależny, czasem coś niszczy (zwłaszcza, gdy nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się kochać.


Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
A mruczki towarzyszą nam od dawna. Kiedy zaczęły się prace archeologiczne w kraju faraonów, odkopano wiele fresków, na których znajdowały się obrazy kota. Odkryto również wiele zmumifikowanych kotów – te zwierzęta były przez dawnych mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do teraz nie odkopano żadnej starożytnej kuwety, lecz wykopaliska ciągle trwają.

Teraz kolej na następną anegdotkę związaną z kotami. W pewnym przybytku dla starszych ludzi w Stanach Zjednoczonych żył kot, który mógł trafnie przewidzieć zgon któregoś z mieszkańców. Mruczek mościł się wtedy na łóżku pacjenta. Niestety, kot niedługo potem został odnaleziony martwy, bo lokatorzy domu spokojnej starości zaczęli się go mocno bać. Ta historia dowiodła, że człowiek po prostu takich rzeczy wiedzieć nie chce. Poza tym wydaje się, iż mruczek został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z nieczystą siłą. Od dawna kocury były zwierzątkami czarownic, a czarne koty do dziś przynoszą nieszczęście. To wstrętny stereotyp. Naukowe badania mówią, że kot ma zdumiewające właściwości terapeutyczne – umie znaleźć miejsce obolałe i umościć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i przyjemne mruczenie oddziałuje łagodząco na cierpiącego. Znacznie więcej tego typu artykułów: kliknij tu


17. lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli trzymasz w domu takiego kochanego futrzaka, spraw mu radość i podaruj mu tego dnia do jedzenia jakiejś nowe, lepsze karmy. Taką drogą okażesz milusińskiemu, jak silnie go lubisz. Koty są o wiele mądrzejsze niż ludzie sądzą, więc możesz mieć gwarancje, że twój kot załapie taki gest. Fajnym upominkiem na ten dzień są również drapaki dla kotów – koty uwielbiają takie rzeczy. Tutaj więcej:


Source: