Czym nakarmić konie? Zobacz, jakie pasze są szczególnie rekomendowane dla koni sportowych

Kwestia karmienia konia, który spędza praktycznie całe życie w gospodarstwie niewątpliwie jest niezwykle istotna, jednakże nie tak, jak w wypadku koni wyścigowych.
One zazwyczaj potrzebują specjalistycznej paszy, która powoduje, że ich organizmowi prościej jest budować mięśnie, a równocześnie tak duży wysiłek fizyczny nie jest dla nich mocno obciążający. Dzisiaj radzimy, jakie warunki musi spełnić pasza przeznaczona dla koni wyścigowych.


pasze dla koni sportowych
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Po co specjalna karma?


Odpowiednio dobrane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia w szczególności na przyzwyczajenie się do coraz mocniejszego wysiłku - jeśli koń (www.equiversum.pl/pl/c/Dla-konia/7) trenuje na poważnie, wtedy obciążenia związane z treningami stopniowo są zwiększane, wobec czego organizm konia musi właściwie za każdym razem dawać z siebie jeszcze więcej. Jednocześnie pasze dla (ciąg dalszy tego materiału: www.stajniaiskra.pl)koni sportowych posiadają składniki, które ułatwiają regenerację po dużym wysiłku fizycznym, a także bardzo zmniejsza podatność zwierzęcia na kontuzje oraz pozwala ograniczyć niedobry wpływ wielkiego stresu na organizm. Dzięki właściwie dobranej paszy koń jest w stanie dawać z siebie wszystko właściwie na każdym treningu, a zwłaszcza na zawodach, więc oczywiście jest to w przypadku koni wyścigowych konieczne.


Co powinna zawierać taka pasza?


Pasze dla koni sportowych powinny zawierać w szczególności wiele aminokwasów, które pozwalają na łatwą regenerację po zawodach, a równocześnie stanowią istotny budulec dla nieustannie rozwijających się mięśni zwierzęcia.
Dodatkowo zdecydowanie nieźle sprawdzi się dobrany do potrzeb zwierzęcia zestaw mikro- i makroelementów, które pomogą uniknąć nagromadzenia negatywnych efektów ćwiczeń jak dla przykładu pocenie się czy nadpobudliwość albo poddenerwowanie.