Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Jaki olej wybrać dla swojego wierzchowca, żeby był zdrowy i ładnie wyglądał?

Na rynku jeździeckim znajdziemy dużo olejów przewidzianych dla naszych cztero kopytnych pupili. Namyślać się można by po co koniowi olej, skoro nie posiada on woreczka żółciowego i nie trawi tłuszczów.
Jednak ma on olbrzymie znaczenie w prawidłowym żywieniu koni.


olej dla koni
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com


Kiedy olej dla koni jest dla nich dobrym rozwiązaniem? Otóż, oleje dobrze wpływają na jakość końskiego włosia. Wymagają go konie pobudliwe, które w związku z treningiem potrzebują nieco więcej kalorii w diecie, lecz stają się zbyt nadpobudliwe przy powiększonej dawce owsa. Z tego też powodu olej jest często wykorzystywany w kuracji koni-sportowców.

Nie uważasz, że to jest bardzo dobry czas, żeby uzyskać stuprocentową gwarancję, że opublikowane informacje są prawdziwe? Jeśli tak, to ten zweryfikuj tekst (http://www.stajniaiskra.pl/art/32/urodziny.html) tutaj.

Jednak tak jak w wypadku wprowadzania innych rodzajów suplementacji, warto jest najpierw skonsultować się z lekarzem weterynarii i końskim dietetykiem.


Znanym olejem dla wierzchowca mógłby być olej lniany. Wzmacnia on kopyta oraz wpływa dodatnio na skórę konia. Reguluje także procesy trawienne, a w przypadku problemów z wątrobą, wspomaga jej odbudowę. Wspomaga on przyrost mięśni i zwiększa wytrzymałość organizmu co znaczy, że koń (szukaj więcej) posiada na treningach więcej sił, a po treningu szybciej wraca do właściwej formy. Olej lniany działa także korzystnie na układ nerwowy oraz krwionośny. Z kolei olej sojowy dzięki dużej zawartości witaminy E umacnia cały układ odpornościowy wierzchowca oraz chroni przed zapaleniami czy też dolegliwościami układu krążenia. Zawarta w nim witamina K doskonale wpływa na kości. Olej z ziela nazywanego ostropest wpływa na łaknienie koni. Dobrze działa na system pokarmowy, regulując czynności trawienne.
Olej koniowi podajemy trzy razy dziennie po jednej łyżeczce, dodając go do dowolnego posiłku. Należy pamiętać, że nie można podać koniowi jednorazowo 3 łyżek oleju, gdyż mogłoby jemu to zaszkodzić.