Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju elementy mogłoby zawierać musli dla koni i z jakiego powodu należałoby nim karmić naszego konika?

Jeżeli sądzisz, że teraz konie wciąż karmione są tylko przy pomocy zwykłego siana, to chyba czas na to, żeby zaktualizować posiadane przez siebie informacje.


Kotek
Author: Rain Man
Source: http://www.flickr.com
Czy nie lepiej mogłoby być karmić te wspaniałe zwierzaki przy pomocy o wiele lepszej oraz bardziej zbilansowanej paszy?


Dla przykładu nawet nieco podobnej do tej, jaką my powinniśmy spożywać na śniadanie? Naturalnie skład tego typu pożywienia jest odmienny niż dla człowieka, ale nadal zapewniałby wszystko to, co mogłoby być dla wierzchowca dobre. Doskonałym przykładem tego typu żywności jest musli dla koni, które posiada m.in. siano z lucerny, płatki jęczmienne i kukurydziane i gwarantujące doskonałe trawienie łupiny z pestek lnu. W takiej karmie nie występuje owies, lecz zamiast tego jest tam duża zawartość węglowodanów, która służy optymalizacji wytrzymałości podczas treningów. Posiada także wpływ na przybieranie na wadze. Natomiast lucerna może zaopatrzyć rumaki w niezwykle bezcenny oraz wysokowartościowy wapń.


Podobnie jak w przypadku musli dla ludzi, taka żywność dla koni także żąda należytego dawkowania. W przypadku kucyków czy koni młodych, wystarczy tylko od 100g do 250g musli, z kolei w przypadku koni rekreacyjnych dawkowanie powinno wynosić od 300 do 600 g na dzień. Znacznie bardziej znaczących porcji wymagają konie wyścigowe, ponieważ w ich przypadku powinno to zostać aż 15 kg musli dziennie.


Wspomniane musli sprzedawane jest w opakowaniach o wielkości dwudziestu kilogramów oraz zawiera poza tym witaminę A, D3, E oraz biotynę, cynk czy selen i wapń.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta (http://e-hunter.pl/pl/c/Karma-mokra/112). Zapewniamy produkty dobrane do osobistych oczekiwań. Nie czekaj i dowiedz się, jak pracujemy.

Żywność ta stanowi więc idealne źródło koniecznych do poprawnego funkcjonowania należącego do nas wierzchowca witamin i różnych składników mineralnych.