W jakim celu powinniśmy stosować pastucha elektrycznego u naszych psów?

Istnieje parę rodzajów ogrodzeń elektrycznych dla psów zależnie od ich przeznaczenia. Najpopularniejsze niewidzialne ogrodzenia energetyczne dla psów służą do zabezpieczenia odpowiednich obszarów przed dostępem pieska albo po prostu zabezpieczenia danego obszaru przed uciekaniem zwierzęcia.
tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Typowy pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach kiedy konieczna jest ochrona przed wejściem różnych zwierząt. Pies naprawdę może radośnie egzystować w jedności z ogrodem, a my nie jesteśmy zmuszeni bezcelowo ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu można nie tylko ograniczyć ucieczki pupila, lecz także skutecznie przeciwdziałać zniszczeniu rabat z kwiatami, odwiedzaniu przez psa - ekskluzywne legowiska dla psa - piaskownicy dla dzieci albo podglądania do oczka wodnego. Trawa, krzewy i różne roślinki ogrodowe będą całkowicie nie zagrożone. Możliwości zabezpieczenia ogródka są wręcz nieskończone i z łatwością można je dostosowywać do zmieniających się potrzeb. Instalacja pastucha elektrycznego nie potrzebuje żadnych urządzeń, można je zamontować o każdej porze roku w niecałe pół godziny, pozbywając się problemów ze zwierzęciem w ogrodzie, które trwały często przez całe lata, zmuszając do trudnych wyborów: szczęśliwy piesek czy śliczny ogród. Tymczasem to naprawdę da się pogodzić. Elektryczne pastuchy opracowano jako niewidoczne ogrodzenie (źródła).Psy
Source: http://pixabay.com
Tego gatunku boks możemy dowolnie przygotować wewnątrz ogrodu na miejscu jaki tylko spodoba się psu. Nawet calutki ogród może być z idealnym wydzieleniem miejsc niedozwolonych dla psa m.in. rabatki, oczko wodne, kącik zabaw naszych milusińskich. Budując pastucha elektrycznego dla psa należy pamiętać, iż każdy pies posiada swoją tolerancję na impulsy elektryczne. Bardzo często bywa że małe pieski wymagają silniejszego elektryzatora, a większe osobniki są bardziej wrażliwe. Praktyka mówi jednakże, że do dyscyplinowana naszych pupili powinniśmy używać impulsy o minimalnej energii. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa trzeba mieć na uwadze, aby kupować produkty dobrych wytwórców . Wówczas mamy pewność, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą czynić krzywdy naszym pieskom.