Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Jak rozliczać pit 28? Jakiego typu zasady trzeba znać? Co jest najistotniejsze w okresie rozliczenia tej deklaracji?

Czy wiadomo do czego służy pit 28 i jak go należy wypełniać? Wiele osób każdego roku powinien go wypełniać, lecz nie każdy wie, jak tego dokonać. W naszym poradniku rozwiejemy różne znaki zapytania.
podatek
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Taką deklarację trzeba wypełnić, jak w roku podatkowym mamy przychody opodatkowane w kształcie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych w dwóch dziedzinach. Z jednej strony jest to pozarolnicza działalność gospodarcza, z drugiej różne umowy, typu umowa najmu, dzierżawy lub innych umów o dość podobnym charakterze. Deklaracja więc tego typu odnosi się do osób, jakie do dwudziestego stycznia roku podatkowego złożyły pisemne oświadczenie o doborze właśnie takiego sposobu opodatkowania.Jeżeli natomiast zaczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w trakcie roku podatkowego, to takie oświadczenie należy składać do dnia, który poprzedza dzień rozpoczęcia takiej działalności, nie może być to jednakowoż później niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu. W momencie zdobywania przychodu z wynajmu, jaki jest opodatkowany ryczałtem oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania przedkłada się nie później niż do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, jak osiągnął dochód z takiego tytułu (PITy2016). Może być także do końca roku podatkowego, jak pierwszy tego typu przychód został osiągnięty w grudniu roku podatkowego. Prawo do ryczałtu obowiązuje na pełny rok podatkowy, lecz w roku następnym już to nie obowiązuje, jeżeli podatnik będzie przekraczał limit przychodu 150.000 euro.


rozliczenie
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Podatnik jednakże jest w stanie stracić możliwość ryczałtu przez rozszerzenie przedmiotu działalności o czynności, których nie może się rozliczać ryczałtem albo w związku z wykonywaniem czynności na rzecz byłego albo obecnego pracodawcy ocena okresowa pracownika przez dany czas od chwili podjęcia działalności. Przekroczenie limitu dochodów w czasie roku podatkowego nie ma wiadomego wpływu na ogólne zasady. Za dany rok podatkowy, jednocześnie po przekroczeniu limitu powinniśmy przedłożyć deklarację pit 28. Najbardziej korzystnie zrobić to online, czyli pit 28 - czytaj o pit 28.

Przypadł Ci do gustu ów artykuł? Zatem z pewnością masz zamiar poczytać więcej. Jeśli tak, to kliknij w podany link i idź do źródła. Powodzenia!

Tego typu działania znacznie pomaga w przeprowadzeniu całego działania. Tego typu procedura jest tak więc łatwiejsza i szybciej możemy ją wykonać, nie ruszając się nawet z domu.