Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/wendtalong.com/includes/menu.inc).

Hipoterapia i jej najważniejsze zalety

Jedną z metod leczniczych używanych przy wszelkich fizycznych bądź psychicznych zaburzeniach jest hipoterapia. Jazda konna oraz prowadzone za jej pomocą zabiegi są coraz bardziej powszechne, szczególnie, że są stosowne zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych pacjentów. Przynoszą także zadziwiające efekty, dla których opłaca się w nie zainwestować.
koń
Author: David Bergin
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko hipoterapia działa na wiele sfer. Pierwszą z nich jest płaszczyzna fizyczna. Hipoterapia jest pierwszorzędnym sposobem na poprawienie ogólnej sprawności fizycznej osoby chorej a także wzmocnienie mięśni. Poza tym przeciwdziała rozmaitym przykurczom mięśni, usprawnia układ krążenia, jak również dopomaga w zachowaniu prawidłowej postawy ciała. Osoba korzystająca z powyższej terapii może nawet stymulować własny chód, ponieważ jazda konna kanie helenowskie koduje w umyśle stosowny wzorzec ruchu miednicy.

Następną płaszczyzną, na którą działa, jest sfera emocjonalno-motywacyjna i związana z nią możliwość pracy nad nieprawidłowościami emocjonalnymi, poczuciem własnej wartości czy poprawą motywacji do pracy nad swoimi schorzeniami. Nie można zapomnieć o sferze poznawczej.
stadnina koni
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com
Tutaj hipoterapia pomaga w wypadku kłopotów z odbieraniem wrażeń zmysłowych, percepcją wzrokową czy słuchową jak również koncentracją uwagi. Chory rozwija nowe zdolności, które korzystnie oddziałują na wyniki stosowanej terapii. Ostatnią sferą jest sfera społeczna. Hipoterapia (zajęcia hipoterapii (zajęcia hipoterapii)) umożliwia wzrost aktywizacji psychospołecznej i związaną z tym większą otwartością na świat. Pacjent przestaje ograniczać się w nawiązywaniu nowych kontaktów społecznych albo pogłębianiu już tych nabytych. Dzięki socjalizacji może znowu zacząć integrować się ze społeczeństwem, co z całą pewnością wpływa na jego psychikę.Dzięki hipoterapii można odnieść ogromne wyniki, należy tylko należycie się do niej przygotować i wyszukać ośrodek, który posiada nie tylko kompetencje, ale i doświadczenie w jej stosowaniu. Powinniśmy zwrócić uwagę na przeciwwskazania, w tym niestabilność kręgów szyjnych, niewygojone rany, alergię na sierść albo po prostu nieopanowany lęk przed koniem. W innym wypadku warto jest zdecydować się na terapię, która zdecydowanie polepsza stan zdrowia pacjenta.